Ping Nedir? Ping Düşürme ve Ping Test - Ustapc.Org - Hileli Apk İndir Full Program İndir Film İndir

728x90 AdSpace

Trend
13 Eyl 2015

Ping Nedir? Ping Düşürme ve Ping Test1983 yılında Mike Muuss tarafından yazılan Ping, hedef makineye genel olarak 32 baytlık bir ICMP paketi gönderip ve aynı paketin geri gelmesini bekleyen bir programdır.
Bu program sayesinde sunucunun size olan mesafesini ve cevap verme süresini yorumlayabilirsiniz. Örneğin Türkiye’deki sunuculara 40ms ile bağlanırsınız. Fakat Almanya’daki sunuculara bağlanma süresi 90ms’e kadar çıkabilir.
Ping Nedir? Ping Düşürme ve Ping Test

İnternet Bağlantısı Ping Değerini Etkiler mi?

Kullandığınız internet bağlantısı tipinin ping’e etkisi değişir. Günümüzde en kötü ping değeri 3G’de görülmektedir. Çünkü gönderdiğiniz paketler çıkış noktasından bile kablosuz olarak gönderilir. Bu da baz istasyonuna ulaşana kadar gecikmeye sebep olur. En iyi ping performansını fiberoptik bağlantı sunmaktadır. Fiberoptik bağlantılarda veriler gerçek anlamda ışık hızına yakın hızda iletildiği için ping değeri de müthiş derecede düşük olmaktadır.


Ping Özellikleri Nelerdir?

  • Ping paketi gönderilen makinenin o sırada çalıştığını kontrol ve teyit eder.
  • Paketi gönderen ile gönderilen makineler arasındaki iletişim süresini gösterir.
  • Ağın o andaki paket kayıp oranıyla ilgili bilgi verir.
Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/


Ping Nedir? Ping Düşürme ve Ping Test Reviewed by Umut Emre on 00:12 Rating: 5 1983 yılında  Mike Muuss  tarafından yazılan  Ping , hedef makineye genel olarak  32 bayt lık bir  ICMP  paketi gönderip ve aynı paketin...

Hiç yorum yok: